Spotkanie Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty

28 lutego br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. W pracach Zespołu uczestniczy strona rządowa, trzy reprezentatywne centrale związkowe oraz przedstawiciele korporacji samorządowych.

Podczas posiedzenia przewodniczący Branży Nauki i Oświaty Forum ZZ (jednocześnie szef WZZ „Solidarność - Oświata”) poinformował Minster Edukacji Narodowej, że zgodnie z pismem z 18.01.2018 r. priorytetem dla FZZ i ZNP są przede wszystkim następujące kwestie: zwiększenie nakładów na oświatę, podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych o 15% od 01.01.2018 r oraz zabezpieczenie środków na wynagrodzenia dla nauczycieli szkół rządowych. Mając powyższe na względzie niezbędne jest spotkanie związków zawodowych z Premierem Mateuszem Morawieckim.

Minister Anna Zalewska poinformowała, że w najbliższych dniach spotka się z Minister Finansów w celu powołania zespołu MF, MEN i związków zawodowych w celu wypracowania rozwiązań upraszczających dotychczasowy system wynagradzania nauczycieli.

 Link do artykułu w Gazecie Prawnej dotyczącego spotkania Zespołu.

Głównym tematem posiedzenia była kwestia przygotowywanego rozporządzenia w sprawie oceniania nauczycieli. Przedstawiciele FZZ krytycznie ocenili październikową zmianę Karty Nauczyciela w tym zakresie. Podtrzymali negatywne stanowisko w sprawie tworzenia w każdej szkole wewnętrznych regulaminów. W konkluzji spotkania Przewodniczący Branży Nauki i Oświaty FZZ zarekomendował opracowanie krteriów wg zasad obowiązujących w ustawie o zintegrowanym systemie kwalifikacji. Takie podejście pozwoliłoby maksymalnie zobiektywizować ocenianie pracy nauczycieli.

Ustalono, że do 05.03 strona związkowa przedstawi swoje pisemne uwagi w tej sprawie.

Ze strony FZZ w spotkaniu uczestniczyli: Sławomir Wittkowicz (przewodniczący Branży Nauki i Oświaty FZZ i WZZ „Solidarność - Oświata”), Ewa Tatarczak (ZZ „Rada Poradnictwa”), Tadeusz Pisarek (NSZZ Pracowników Schroniska dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych), Barbara Belicka (Wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego WZZ „Solidarność - Oświata”, Damian Dziatkowiak (Sekretarz Zarządu Krajowego WZZ „Solidarność - Oświata”) oraz Mirosław Górczyński (członek Zarządu Krajowego WZZ „Solidarność - Oświata”).

 

bydg.png

 

SOLIDARNOŚĆ OŚWIATA

DOŁĄCZ DO NAS

Pracownicy z kolejnych

szkół i placówek

deklarują chęć

wstąpienia do

Wolnego Związku Zawodowego

Solidarność - Oświata.

Tworzone są struktury Związku

w innych województwach

Czekamy również na Ciebie 

Razem możemy więcej !!! 

Kontakt

Kontakt

Biuro Wolnego Związku Zawodowego 
Solidarność - Oświata

ul. 3 Maja 8/3
85-016 Bydgoszcz

mapa

tel/fax (52) 321-46-22

(52) 585-11-37
(52) 585-12-52 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Rozmowa dnia

Rozmowa dnia w Radiu Pik z Przewodniczącym WZZ Solidarność Oświata

Sławomirem Wittkowiczem dotycząca planowanej  akcji strajkowej

Link do audycji

Godziny pracy biura Związku

 Poniedziałek  -  czwartek
9.00 - 17.00
Piatek
8.00 - 15.00
 

Antymobbing

Wolny Związek  

Solidarność - Oświata

 reprezentując i chroniąc interesy pracownicze, starając się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom członków powołał  Zespół d/s Przeciwdziałania Dyskryminacji i Mobbingowi (dotyczy tylko Bydgoszczy)

CESI

 

 

FZZ

 

Informujemy, że biuro Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność - Oświata" w dniach od 29.06.2020 r. do 28.08.2020 r. będzie czynne w godzinach od 10:00 do 15:00

Nowy biuletyn nr 121 z 26 czerwca 2020

Toggle Bar